Šlégr – razítka, tisk, reklama


Naše firma se zabývá výrobou razítek od roku 1992 a od samého vzniku dodáváme výhradně razítka rakouské firmy TRODAT, která patří mezi největší světové výrobce.


Do roku 1995 jsme používali k výrobě štočků světlocitlivý fotopolymer. Stále častější výhrady zákazníků, týkající se především trvanlivosti, zvláště u dřevěných razítek, nás donutily hledat nová řešení. Přešli jsme proto k výrobě razítek z gumy, což se velmi brzy ukázalo jako krok správným směrem.


Dalším důležitým mezníkem byl pro nás rok 2001, kdy naše firma zakoupila LASER - dosud nejmodernější a také nejrychlejší technologii výroby. Tímto krokem se zároveň otevřela možnost vyrábět komponenty, které jsme dosud objednávali u jiných dodavatelů: razítka do pokladny, předbarvená razítka, plastotypy apod., ale i gravírování a značení předmětů z plastů, dřeva, skla, kůže, kovů aj. V roce 2007 jsme zakoupili novější typ laseru, který nám umožňuje gravírovat s větší přesností a gravírovat rastrové grafiky.


Nyní jako největší výrobci razítek v regionu patříme mezi 10 největších výrobců v České republice.


V roce 1995 nám byl udělen Certifikát autorizovaného výrobce razítek TRODAT a v roce 2000 jsme se stali členem Světové sítě exkluzivních partnerů TRODAT v rakouském Welsu.


Dále se naše firma zabývá reklamními pracemi včetně grafiky - tamponovým tiskem, gravírováním a samolepícími fóliemi.

Potiskujeme reklamní předměty (tužky, zapalovače, otvíráky, atd.) a průmyslové předměty (kryty, ozn. firemních výrobků, atd.)


Gravírujeme do gumy, plastu, dřeva, skla, kůže, nerezu a eloxu. Tento způsob značení je výhodný při výrobě malých sériích, s možností odlišnosti každého kusu. Velmi vhodný je pro firmy zabývajícími se elektronickou výrobou pro značení ovládacích pultů. Samozřejmě se hodí i na dárkové předměty, kde na ně lze vygravírovat jméno nebo jiné texty.


Řezání barevných fólií nám umožňuje vyrábět cedule, vývěsné štíty, stojany, ale i polepy výloh a aut. Vyrábíme informační systémy do objektů, značení obchodů a spoustu dalších podobných výrobků.


Mezi naše další zaměření patří tisk horkou fólií, ražba, slepotisk, výsek a bigování. Těmito technikami vyrábíme svatební oznámení, novoroční přání, různá oznámení, pozvánky, atd. Potiskujeme také kalendáře a razíme do diářů.


Díky počáteční výrobě razítek z fotopolymerů, jsme získali mnoho cenných zkušeností s těmito materiály a dnes se zabýváme výrobou tiskových forem pro flexotisk. Využití těchto materiálů si našlo i ve slévárnách, pro které vyrábíme plošné modely.


V roce 2008 jsme rozšířili výrobu o potisk textilu. Textil z bavlny a polyesteru potiskujeme řezanou speciální multiflexní fólií na termolisu, za vysokého tlaku a vysoké teploty. Tato technologie umožňuje potisk od 1 ks, proto můžeme potiskovat dresy, šerpy a trika s jinými texty, apod. Díky dobré spolupráci s tuzemskými textilními firmami, Vám můžeme dodat celý sortiment textilu od obyčejných triček po outdoorové oblečení.


V dokončujícím zpracování , Vám můžeme nabídnout od roku 2008 kovovou kroužkovou vazbu. Tato vazba se využívá především pro výrobu kalendářů, brožur a katalogů. Nabízíme zpracování těchto tiskovin od grafických prací až po dokončující zpracování.


Od roku 2012 nabízíme také vazbu diplomových prací. Desky tiskneme pomocí ruční kovové sazby, přes speciální termofolie za horka. Tiskneme na desky i na hřbety.


To vše je zárukou, že Vaše požadavky budou splněny v nejvyšší kvalitě a to vše přímo od výrobce.